Jac Frencken te gast beej WeertFM

17 februari 2019

2019-02-17 - WeertFM2Crop
 
Op zoondig 17 fibberwarie 2019 prissentieërdje Rob Princen beej WeertFM de veerdje aaflevering van ‘t programma ‘Dao Gaon Vae Weer’. De óngerwêrpe hebbe allemaol mét de vastelaovendj te make. Ouch Jac Frencken, dae vör de Rogstaekers al jaore actief és mét ‘t archivieëre van alles waat mer mét de Rogstaekers en de Wieërter vastelaovendj te make hieët, woor te gast. Jac goeëf tekst en uutlègk oeëver ‘n aantal aoj foto’s, wi-j de wage uut 1937 van de ieërste Rogstaekerspreens Guill Poell, dae gemaaktj és nao ‘n ontwêrp van Dorus Rooymans.
Prissentator Rob Princen woor zoeë enthousiast, det dit optraeje van Jac werschiênlik ‘n vervolg kriegtj.


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

26 september 2019

‘t Besteur van de Samewirkende Limburgse Vasteloavesvereniginge (SLV) hieët tiêdus eur Algemein Ledevergadering de ieërste exemplaren van ‘t Handboek Veiligheid aan de 17 lidvereînigingen uutgereiktj. Heej-onger de volledige tekst, wi-j di-j op 26 september in…

Hândbook Veiligheid van SLV

Lees meer

25 september 2019

Op zoondig 22 september woeëre de Rogstaekers ouch vanne perti-j tiêdus ‘t Cultureel Lint. Oppe Nowwe Mêrrentj kos ‘t publiek op ‘n breefke invölle, weem d’r in 2020 volges hun Preens en Jeugdpreens vanne Rogstaekers…

Vör eine kieër Preens

Lees meer

23 september 2019

Tiêdus ‘t Cultureel Lint op zoondig 22 september és ‘t mozaïek “De Rog” van de intösse gestôrve kûnstenaar Jan Tullemans aan het St. Raphaëlpad in gebroêk genoeëme. D’r és ‘n gedînkplaat onthuldj mét dao op…

Gedînkplaat Rogmozaïek onthuldj

Lees meer
Mieër noets