Jac Frencken te gast beej WeertFM

17 februari 2019

2019-02-17 - WeertFM2Crop
 
Op zoondig 17 fibberwarie 2019 prissentieërdje Rob Princen beej WeertFM de veerdje aaflevering van ’t programma ‘Dao Gaon Vae Weer’. De óngerwêrpe hebbe allemaol mét de vastelaovendj te make. Ouch Jac Frencken, dae vör de Rogstaekers al jaore actief és mét ’t archivieëre van alles waat mer mét de Rogstaekers en de Wieërter vastelaovendj te make hieët, woor te gast. Jac goeëf tekst en uutlègk oeëver ’n aantal aoj foto’s, wi-j de wage uut 1937 van de ieërste Rogstaekerspreens Guill Poell, dae gemaaktj és nao ’n ontwêrp van Dorus Rooymans.
Prissentator Rob Princen woor zoeë enthousiast, det dit optraeje van Jac werschiênlik ’n vervolg kriegtj.


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

19 februari 2022

Normaal gesproeëke waere de Groeëte Preens en de Jeugdpreens van de Rogstaekers uutgebrèdj aan uch vuuërgestéldj in vastelaovendjgezét De Rogstèker, Mer ouch det és dit jaor ângers. De gezét és al op 12 fibberwarie uutgekaome,…

Speciaal gezétje vör Jeugdpreens Sjoerd I

Lees meer

12 februari 2022

Vastelaovendjgezét ‘De Rogstèker’ és verschieëne! De ingeschrieëve Rogstaekers® hebbe de now vastelaovendjgezét same mét det schoeën pinke intösse thoêsbezörrigdj gekriêge. Binnekort véltj dit ‘fieëstje op pepeer’ ouch beej uch inne bös. Móchdjae ze neet ontvânge…

Vastelaovendjgezét 2022 és uut!

Lees meer

12 februari 2022

De Rogstaekers prizzentieërte de Wieërter vastelaovendjpuzzel De Wieërter vastelaovendjpuzzel és ‘n fieëstelike uutdaging vör joonk en aod, puzzelaars en vastelaovendjveerders. Met 1000 stökskes maakdje thoês eur eige vastelaovendjfieëst oppe Mêrrentj in Wieërt. Zieër bepêrkdje oplaag…

Wieërter Vastelaovendjpuzzel

Lees meer
Mieër noets