Roger Jansen: Groeët Offeseer

11 februari 2019

 
 
 
 
2019-02-09RogerJansenOoorkonde.jpg

 
 
 

Op 9 fibberwarie 2019 és Roger Jansen beneumdj tot Groeët Offeseer in de Orde van de Rog. Sinds 1997 és Roger lid van V.V. de Rogstaekers en in 2008 kriêg hae de Orde van Verdienste van de Samenwirkendje Limburgse Vastelaovesvereiniginge.

Hae zal nao dit sezoen ’n pûnt zétte achter zien actief lidmaatschap. Roger és in bekans alle kemissies actief gewaesj en zien hért loog vuuërâl beej de Jeugd. Zoeë és hae medeverântwoeërdelik vör ’t now laeve inblaoze vanne Huppelpupkes, waat ’n groeët succes és gewoeëre. Hae woor vuuërzitter vanne Evenemêntekemissie en ‘ne organisator pur sang. Dét és gebliêke tiêdes de Gulden Humor van 2010 en dét zâl ouch gaon bliêke tiêdes de Gulden Humor van 2021. 

190209-RogerJansen-GroeetOffeseer_13.jpg
190209-RogerJansen-GroeetOffeseer_20


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

17 februari 2019

  Op zoondig 17 fibberwarie 2019 prissentieërdje Rob Princen beej WeertFM de veerdje aaflevering van ‘t programma ‘Dao Gaon Vae Weer’. De óngerwêrpe hebbe allemaol mét de vastelaovendj te make. Ouch Jac Frencken, dae vör…

Jac Frencken te gast beej WeertFM

Lees meer

16 februari 2019

Eder jaor gaon lede van de optochtkemissie van de Rogstaekers mieërdere kieëre op bezeuk beej de bawwers van de groeëte wages, di-j mejdoon aane optocht. Met hölp van ‘n aantal deskundige kieke ze dan wí-j…

Preens Frank II preuftj aane optocht

Lees meer

16 februari 2019

Wi-j dejje messchien wètj zeen d’r in de Wichteroptocht drej wisselpriêze te verdeene: de Kleine Gouwe Rog vör de schoeënste kop, de Broonze Bakfiets vör ‘n gruupke wichter met ‘n bezûndjer kèrke of de Zûlvere…

Now priêze in Wichteroptocht

Lees meer
Mieër noets