Roger Jansen: Groeët-Offeseer

11 februari 2019

 
 
 
 
2019-02-09RogerJansenOoorkonde.jpg

 
 
 

Op 9 fibberwarie 2019 és Roger Jansen beneumdj tot Groeët Offeseer in de Orde van de Rog. Sinds 1997 és Roger lid van V.V. de Rogstaekers en in 2008 kriêg hae de Orde van Verdienste van de Samenwirkendje Limburgse Vastelaovesvereiniginge.

Hae zal nao dit sezoen ’n pûnt zétte achter zien actief lidmaatschap. Roger és in bekans alle kemissies actief gewaesj en zien hért loog vuuërâl beej de Jeugd. Zoeë és hae medeverântwoeërdelik vör ’t now laeve inblaoze vanne Huppelpupkes, waat ’n groeët succes és gewoeëre. Hae woor vuuërzitter vanne Evenemêntekemissie en ‘ne organisator pur sang. Dét és gebliêke tiêdes de Gulden Humor van 2010 en dét zâl ouch gaon bliêke tiêdes de Gulden Humor van 2021. 

190209-RogerJansen-GroeetOffeseer_13.jpg
190209-RogerJansen-GroeetOffeseer_20


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

11 april 2021

Update van 20 juli 2021: Regio Loterij és gestoptj  De Regio Loterij és gestoptj umdet de verkoup van loeëte achterbliêftj beej de verwachtinge. Koupers van loeëte kriêge eur gêldj trök. Mieër informatie heej-oeëver és te…

Regio Loterij és gestoptj

Lees meer

23 december 2020

Gruuëts prizzentieëre vae uch, in samewêrking met De Meijboom Kleding en kado atelier, oeës merchandisecollectie.   D’r zeen allerli-j artikele, wi-j slabbertjes en T-shirts, mer ouch raamstickers en zelfs môndkepkes mét ‘t logo van ‘t…

Wînkelwaar (merchandise)

Lees meer

24 december 2020

Vastelaovendj és ’n fieëst met historie, cultuur en traditie. En dao zeen vae in Wieërt mèr wat gruuëts op! Al jaore lânk belaeve joônk en aod heej völ plezeer aan. Doeër de jaore haer hebbe…

Vastelaovendj és springlaevendj

Lees meer
Mieër noets