Roger Jansen: Groeët Offeseer

11 februari 2019

 
 
 
 
2019-02-09RogerJansenOoorkonde.jpg

 
 
 

Op 9 fibberwarie 2019 és Roger Jansen beneumdj tot Groeët Offeseer in de Orde van de Rog. Sinds 1997 és Roger lid van V.V. de Rogstaekers en in 2008 kriêg hae de Orde van Verdienste van de Samenwirkendje Limburgse Vastelaovesvereiniginge.

Hae zal nao dit sezoen ’n pûnt zétte achter zien actief lidmaatschap. Roger és in bekans alle kemissies actief gewaesj en zien hért loog vuuërâl beej de Jeugd. Zoeë és hae medeverântwoeërdelik vör ’t now laeve inblaoze vanne Huppelpupkes, waat ’n groeët succes és gewoeëre. Hae woor vuuërzitter vanne Evenemêntekemissie en ‘ne organisator pur sang. Dét és gebliêke tiêdes de Gulden Humor van 2010 en dét zâl ouch gaon bliêke tiêdes de Gulden Humor van 2021. 

190209-RogerJansen-GroeetOffeseer_13.jpg
190209-RogerJansen-GroeetOffeseer_20


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

23 augustus 2019

Eder jaor ontwêrptj ‘ne ângere creatieve Wieërtenaar de schoeën Stiêpelmedalies en pinkes vör “Ich bin ‘ne Rogstaeker®”. Gruuëts prizzentieëre vae ‘t creatief talênt det vör ’t sezoen 2019-2020 dieës gewildje verseêrsele gieët ontwêrpe: Linda Jacobs….

Linda Jacobs ontwêrptj now Stiêpelmedalie

Lees meer

22 mei 2019

Um de Groeëte Rogstaekers Optocht good te laote verloupe zeen vae op zeuk nao verkieërsregelaars en optochtbegeleiders. De minse deej vae zeuke zeen d’n hieële tiêd vanne optocht actief:  verkieërsregelaars vanaaf ’s mêrges 10:00 oor…

Gezochtj: verkieërsregelaars en optochtbegeleiders

Lees meer

17 februari 2019

  Op zoondig 17 fibberwarie 2019 prissentieërdje Rob Princen beej WeertFM de veerdje aaflevering van ‘t programma ‘Dao Gaon Vae Weer’. De óngerwêrpe hebbe allemaol mét de vastelaovendj te make. Ouch Jac Frencken, dae vör…

Jac Frencken te gast beej WeertFM

Lees meer
Mieër noets