S-E-P en WeertFM brînge vanaaf 17:00 oor optocht oppe tillevies

28 februari 2019

Op zoondig 3 mieërt 2019 trektj vanaaf 13:30 oor de Groeëte Rogstaekersoptocht oeëver de singels in Wieërt.

Special Events Productions (s-e-p) en WeertFM hebbe de hâng ineîn geslage en gaon gehieël belangeloos dieëze optocht hieëlemaol opneme en in bieëldj brînge.

 

 

De optocht is nog trök te kieke op de

Facebookpagina van WeertFM

 

 

 
Uutzending begintj um 17:00 oor

De opnames waere pas uutgezônde, as de optocht ouch echt és aafgeloupe. Det és waal zo feîn vör al di-j deîlnemers, di-j toch wille geneete van zoeëvöl muuëgelik towschouwers naeve de kânt. Daorum begintj de uutzending  um 17:00 oor via ‘t tillevisiekanaal van WeertFM (kabel: Ziggo 40; glaasveêzel: KPN 1417 of oeëverige kanalen 2064).

Ouch begintj dan de uutzending via de facebookpagina's van WeertFM en van de Rogstaekers en neteurlik kujje dan heej-onger kieke via de mediaplayer van WeertFM.

De uutzending zal nog 'n paar kieër waere herhaaldj. De tiêde woeë-op kaome heej ouch te staon, wannieër di-j precies bekindj zeen.

(heej stong de player van WeertFM)!


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

25 februari 2020

Naodet op zoondig de groeëte optocht neet doeër kós gaon vanwieëge ‘t slechte waer, waas ‘t oppe maondjig gelökkig wat baeter roond de tiêd det de wichteroptocht mós gaon trekke. En det woeër te mêrke….

Wichteroptocht 2020: de priêze!

Lees meer

22 februari 2020

Wieëges de slechte waersvuuërspellinge hieët Stadsvastelaovendjvereiniging de Rogstaekers besloeëte um de “Groeëte Rogstaekersoptocht” van zoondig 23 fibberwarie aanstaondje aaf te gelaste. Doeër de groeëte inspanninge van optochtdaelnemers, vreejwilligers en organisâsie és dit ‘n zwaor en…

Letste noets: OPTOCHT AAFGELASJ!

Lees meer

20 februari 2020

Heej ‘n oeëverzichtje van waat uch de kaomendje vastelaovendj te wachte stieët. ‘t Waat, woeë en wannieër van Veer Daag Vastelaovendj in ‘ne noeëtedop. Mét de muuëgelikheid um doeër te klikke. Zaoterdig 22-02-2020 19:00 oor…

Vastelaovendj in ‘ne Noeëtedop

Lees meer
Mieër noets