S-E-P en WeertFM brînge vanaaf 17:00 oor optocht oppe tillevies

28 februari 2019

Op zoondig 3 mieërt 2019 trektj vanaaf 13:30 oor de Groeëte Rogstaekersoptocht oeëver de singels in Wieërt.

Special Events Productions (s-e-p) en WeertFM hebbe de hâng ineîn geslage en gaon gehieël belangeloos dieëze optocht hieëlemaol opneme en in bieëldj brînge.

 

 

De optocht is nog trök te kieke op de

Facebookpagina van WeertFM

 

 

 
Uutzending begintj um 17:00 oor

De opnames waere pas uutgezônde, as de optocht ouch echt és aafgeloupe. Det és waal zo feîn vör al di-j deîlnemers, di-j toch wille geneete van zoeëvöl muuëgelik towschouwers naeve de kânt. Daorum begintj de uutzending  um 17:00 oor via ‘t tillevisiekanaal van WeertFM (kabel: Ziggo 40; glaasveêzel: KPN 1417 of oeëverige kanalen 2064).

Ouch begintj dan de uutzending via de facebookpagina's van WeertFM en van de Rogstaekers en neteurlik kujje dan heej-onger kieke via de mediaplayer van WeertFM.

De uutzending zal nog 'n paar kieër waere herhaaldj. De tiêde woeë-op kaome heej ouch te staon, wannieër di-j precies bekindj zeen.

(heej stong de player van WeertFM)!


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

21 januari 2020

Ouch dit jaor wurtj de uutroping rechtstreeks uutgezonde. Same mét Special Events Productions (s-e-p), WeertFM en ‘t Munttheater verzörge De Rogstaekers vanaaf 22:45 oor ’n programma vanuut ’t theater. Ieërst kiektj Iris van der Zanden…

Uutroping Stadspreens live oppe tillevies

Lees meer

21 januari 2020

Jaore aan ’n stök hieët de BAB (de Boonte Aovendj Band) ’t muzikale gedeîldje verzörgdj tiêdus de Boonte aovendje, mer vuuërig jaor és d’r aafscheid genoeëme. De Rogstaekers zeen d’r gruuëts op det zieëve muzikânte…

B.O.V.A.G.: now band oppe Boonte Aovendje

Lees meer

21 januari 2020

Ouch dit jaor kriegdje in de aanluip nao nuuëge aovendje en twieë matinées in wat video’s te zeen waat sommige minse és beejgebliêve vanne Boonte Aovendj of de Boonte Femiêliemiddig. Dits kieër uut de moond…

‘t Momênt van Geert Gabriëls

Lees meer
Mieër noets