SLV-Orde van Verdienste vör Stefan Jacobs en Dorus van den Bosch

5 februari 2019

Oppe maondjig kaome de besteurslede van de SLV (de Samenwirkendje Limburgse Vastelaovesvereiniginge) traditiegetraw nao de Boonte Aovendj in Wieërt. Det doon ze neet allein um 's lekker te kinne lache. Nein, mieëstal zette ze ouch ein of mieërdere persoeëne in 't zönke vanwege eur inzet vör de vastelaovendj in 't algemein of dae van Wieërt in 't bezûndjer.

Op 4 fibberwarie 2019 hebbe Stefan Jacobs en Dorus van den Bosch de Orde van Verdienste gekriêge. "Het bestuur van de Samewirkende Limburgse Vastelaovesvereniginge kan – op gemotiveerde voordracht van een Lidvereniging - de Orde van Verdienste toekennen aan een lid van de RvXI of Bestuur van een Lidvereniging op grond van méér dan gemiddelde verdienste voor de Lidvereniging," stieët d'r oppe website van de SLV te laeze oeëver de rieëje van dieës óngerschei-jing.

2019-02-04-StefanJacobs.jpg
Stefan Jacobs

2019-02-04-DorusvdDosch.jpg
Dorus van den Bosch


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

2 januari 2022

Op vriêdig 1 oktoeëber és in de historische Paterskêrk oppe Beest de bookprizzentatie gewaesj van ‘Juul, de kleine kwânte kwakkert’. De ieërste exemplare zeen doeër Kanseleer Jasper Heesakkers uutgereiktj aan börgemeister Raymond Vlecken en aan…

‘Juul, de kleine kwânte kwakkert’ nog verkriêgbaar

Lees meer

27 december 2021

Lang hebbe vae in ’t sprookje geluiftj, ’t sprookje van de Gulden Humor 2021. Naodét in november duûdelik woeërt det de festiviteite rôntelum de uutroôping van de Orde van de Gulden Humor aan Huub Stapel…

Gulden Humor Wieërt gieët definitief neet doeër

Lees meer

13 november 2021

De gepléndje festiviteite roôntelum de uutreiking van de Orde van de Gulden Humor op 26 en 27 november in Sporthal Bosseve gaon neet doeër. Dét hieët Stadsvastelaovendjvereîniging De Rogstaekers, as organisator, vandaag bekindj gemaaktj. De…

Gulden Humor gieët neet doeër op 26 en 27 november

Lees meer
Mieër noets