Gezochtj: verkieërsregelaars en optochtbegeleiders

22 mei 2019

Um de Groeëte Rogstaekers Optocht good te laote verloupe zeen vae op zeuk nao verkieërsregelaars en optochtbegeleiders. De minse deej vae zeuke zeen d’n hieële tiêd vanne optocht actief:  verkieërsregelaars vanaaf ’s mêrges 10:00 oor en optochtbegeleiders vanaaf 13:00 oor. Vör de opleiding vanne verkieërsregelaars és ‘n online e-learning program beschikbaar. Nao slage kriegdje ‘n instructie verklaoring. Di-j és ‘n jaor geldjig en kân ouch vör ângere evenemênte in de gemeindje Wieërt waere gebroektj. Vör mieër informatie of as dejje uch op wiltj gaeve gaer ’ne e-mail nao
Arie Verheijen: besteurslid-optocht@vvderogstaekers.nl.


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

30 december 2019

Leef wichter: Op maondjig 24 fibberwarie kujje weer mejdoon mét de Wichteroptocht in de Wieërter binnestad. Um 14:00 oor geuftj sirremoniemeister Dorus ‘t startsein en vertrektj de oeëpe wage mét Roggie oppe achterbank weer vanuut…

Gae kuntj uch inschriêve vör de Wichteroptocht!

Lees meer

12 november 2019

In het beejzeen van stiêpels, lede van de senaat, vreejwilligers en vertieëgewoeërdigers van zöstervereîniginge hebbe de Rogstaekers op 11 november ‘t vastelaovendjsezoen geoeëpendj met ‘n algemeîn ledevergadering. Aan ‘t îndj van dieës gezellige gebuuërtenis woeërt…

Mark Bouwmans beneumdj tot Ieërelid

Lees meer

14 december 2019

  Vorst Stan van V.V. De Rogstaekers és genoeëdzaaktj zien functie as Vorst en vuuërzitter per direct nieër te légke. Gewiêzigdje umstandighede op zien wêrk en ambities ligke heejaan ten groondslaag. Alle take van Vorst…

Vorst Stan légktj functie nieër

Lees meer
Mieër noets