Vorst Stan légktj functie nieër

14 december 2019

 

Vorst Stan van V.V. De Rogstaekers és genoeëdzaaktj zien functie as Vorst en vuuërzitter per direct nieër te légke. Gewiêzigdje umstandighede op zien wêrk en ambities ligke heejaan ten groondslaag. Alle take van Vorst Stan zölle waere waorgenoeëme doeër Kanseleer Jasper.

Zichtbaar ontreûrdj hieët Stan Ockers in good oeëverlégk met de oeëverige besteurslede van V.V. De Rogstaekers ’t besloêt mótte neme um zien lidmaatschap te beëindige. De take en verântwoeërdelikhede di-j huuëre beej ‘n gewiêzigdje wêrksituatie make ‘t vör hem onmuuëgelik um daonaeve de functie van Vorst en vuuërzitter uut te bliêve oefene. ‘t Feit det dit in ‘t begîn van ‘t vastelaovendjsezoen gebuuërtj toeëntj aan det ‘t neet ângers kós. Gehieël volges de statute és ’t aan Kanseleer en vicevuuërzitter Jasper Heesakkers um de take waor te neme.

Stan Ockers (36) woor in 2012 Stadspreens van V.V. De Rogstaekers. Nao zien tówtraejing tot de vereîniging in 2014 vólgdje in november 2017 zien installatie as Vorst.


Tags:

Kiektj ouch us beej:

12 november 2019

In het beejzeen van stiêpels, lede van de senaat, vreejwilligers en vertieëgewoeërdigers van zöstervereîniginge hebbe de Rogstaekers op 11 november ‘t vastelaovendjsezoen geoeëpendj met ‘n algemeîn ledevergadering. Aan ‘t îndj van dieës gezellige gebuuërtenis woeërt…

Mark Bouwmans beneumdj tot Ieërelid

Lees meer

24 november 2019

  Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers hieët Jos Keersmaekers beneumdj tot Kammeräödje 2020. Op zaoterdag 23 november kriêg hae uut hang van Vorst Stan en Kanseleer Jasper de beejbehuuërendje oorkonde uutgereiktj in het Huis van Nicolaas, woeë…

Jos Keersmaekers Kammeräödje 2020

Lees meer

22 mei 2019

Um de Groeëte Rogstaekers Optocht good te laote verloupe zeen vae op zeuk nao verkieërsregelaars en optochtbegeleiders. De minse deej vae zeuke zeen d’n hieële tiêd vanne optocht actief:  verkieërsregelaars vanaaf ’s mêrges 10:00 oor…

Gezochtj: verkieërsregelaars en optochtbegeleiders

Lees meer
Mieër noets