De Rogstèker 2020: ouch aaf te hale of digitaal te laeze!

3 februari 2020

Eder jaor brînge de Rogstaekers de vastelaovendjgezét uut. Ónger de naam 'De Rogstèker' kriêge de Wieërtenare dit blaad inne breevebös. Vôl mét trökblikke op 't aafgeloupe sezoen, mer ouch met de lèste informatie oeëver waat d'r dit jaor allemaol stieët te gebuuëre met de vastelaovendj.

En behâlve alles oeëver oeës now Preense, zeeje fotookes van de Jeugdraod en de Huppelpupkes en kujje lache met wat kromme zeîver

De aafgeloupe dage és de vastelaovendjgezèt hoês-aan-hoês in Wieërt bezörrigdj.

’t Keumtj helaas dèk vuuër det dan toch neet edereîn de gezét hieët gekriêge. Beej de eîne umdet d’r in deej straot geine bezörriger és gewaesj en beej ‘ne ângere doeërdet d’r ‘ne sticker “Geen reclame” oppe breevebös zitj. Vör alle mînse deej de gezét gaer wille hebbe: dae és  vanaaf goonsdig 5 fibberwarie gratis aaf te hale oppe volgendje verkoûppûnte en op = op:

  • Partytime, Maasport 60
  • Paquay-Carnaval, Langstraot 10
  • WarenHuis-conceptstore, Bieëkstraot 54
  • Kaas & Ko, Muntpassage 79
  • Van Bun, Muntpassage 7
  • Pede-XL Weert, Langstraot 35-39
  • Feest- en Carnavalswinkel De Boemelaar, Langstraot 32
  • Schoenmakerij Grosfeld, Langstraot 54

En as dejje d'r neet de duuër vör uutwiltj: gae kintj de gezét ouch als pdf bekieke. Kliktj'op 't roeëje (Adobe-)logo um de gezét meteîn te oeëpene of op de blawwe bâlk um ze te downloade. Of laesj de gezét in tiêdschriftformaat,


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

17 februari 2020

Tiêdus de installatie van de Preense in ‘t stadhoês op 16 fibberwarie 2020 waerdje de beneuming bekindj gemaaktj van Peter Wulms tot Groeët-Offeseer in de Orde van de Rog. Peter és sinds 1998 lid van…

Peter Wulms: Groeët-Offeseer

Lees meer

17 februari 2020

Op zoondig 16 fibberwarie 2020 woeërte oeës Preense geïnstallieërdj in ‘t stadhoês aane Wilhelminasingel. Vuuëraafgegânge doeër Huppelpupkes, Jeugdraod en de volledige Rogstaekersvereîniging koeëme de Hoeëghede van de groeëte trap aaf. Ze waerdje dao opgewachtj doeër…

Tim I en Rens I aan de macht

Lees meer

16 februari 2020

Dit jaor és vör de ieërste kieër de wedstriêd “De Schoeënste Etelaasj!” gehaoje, ‘n samewêrking tösse VV de Rogstaekers, BIZ-O en Centrummanagement Weert um de straote in de aanluip nao de Vastelaovendj een gezelliger aanblik…

De Schoeënste Etelaasj: En de winnaar és…

Lees meer
Mieër noets