Meet & Greet mét Jules en Sebas

21 februari 2020

 

 

Eder jaor hieët de groeëte Preens 'n bezûndjer ontmoeting met emus. Dit jaor woeëre det Jules en Sebas van Aalst. De twieëling woeërt op 3 jannewarie van dit jaor geboeëre en és 'ne daag later al opgegaeve as "Ich bin 'ne Rogstaeker®". Rieëje vör Preens Tim I um 'ne Meet & Greet mét de twieëling en eur gelökkige aojers aaf te spraeke en ze innegang ouch mer effe te ongerschei-je in zien Orde van 't Vastelaovendjhert. Saluut!

2020-02-20-GreetMeet-CindyBouwmans_41

2020-02-20-GreetMeet-CindyBouwmans_50


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

21 mei 2020

Aafgeloûpe maondj hieët V.V. de Rogstaekers ‘ne ‘Tjéllensj’ uutgeschriêve woeëbeej Wieërtenare uutgedaagdj woôrte um ’n eige persiflaasj te make oppe alum bekindje Rogstaekerslegende. Dao és massaal gehuuër aan gegaeve. Dao zeen toch hieël wat creatief…

Rogstaekers Tjéllensj – De Uutslaag

Lees meer

18 april 2020

Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers daagtj ederein uut um ‘n persiflaasj te make oppe Rogstaekerslegende. Bieëldj zelf de waalbekindje Rogstaekerslegende uut en maaktj d’r foto’s van, maaktj ‘n eigentiêdse teîkening of schilderi-j, ‘ne film of… zeêtj creatief!…

Rogstaekers-Tjéllensj

Lees meer

27 februari 2020

Vastelaovendj 2020 és d’r eine dae hieël wat minse nog lang zal huuëge. Organisatorisch hieët dit sezoen nogal wat extra wêrk mét zich mejgebrachtj. Zoeë moste nao ‘t wègkvalle van de vorst de noeëdige take…

‘t Woeëre drej daag um neet gaw mieër te vergaete..

Lees meer
Mieër noets