Noets oeëver Vastelaovendj 2021

10-09-2020

 

Béste vastelaovendjvrînde,

Noow de zoeëmer op z’n indj luiptj kaome d’r stieëds mieër vraoge oeëver de vastelaovendj van 2020-2021. Des ’n good teîke, want det wiltj zégke det de vastelaovendj laeftj en os bieëzig hultj.

De aafgeloupe maondj zeen vae drök bieëzig gewaesj um te bekieke wi-j vae oeëze vastelaovendj ’t kaomendj jaor vôrm kunne gaeve binne de Coronamaotregele en met de kinnes di-j vae op dit momênt hebbe. Des gein gemaekelikke opgaaf. Um tot ’n good besloêt te kaome zeen vae in oeëverlégk met de Limburgse vastelaovendjboonde, ânger vereîniginge, optochtdeîlnemers, artieste en de gemeindje Wieërt.

Vae hoeëpe uch in de ieërste waek van oktoeëber mieër noets te kunne brînge oeëver de uutkomst van dit proces. Tot dae tiêd vraoge vae um eur gedöldj.

Stadsvastelaovendjvereîniging De Rogstaekers

StatterbrökMétVaandels50pct