Vastelaovendjgezét ‘De Rogstèker’ noow verkriêgbaar

21 januari 2021

 

Op maondjig 1 fibberwarie hieët Jos van Dooren van JVD Productions beej 't Rogstaekersmonumênt 't ieërste exemplaar van Vastelaovendjgezét De Rogstèker 2021 uutgereiktj aan Kanseleer Jasper. In de loup van waek 5 és dieës kluuërriêke gezét beej edereîn in Wieërt oppe mat gevalle, behâlve beej minse mét 'ne 'Nee-Nee-sticker' oppe breêvebös.

Vanaaf waek 6 kân de gezét daorum ouch waere aafgehaaldj beej Schoonmakeri-j Grosfeld, Langstraot 54. En neteurlik kujje de gezét, zjuust wi-j al di-j ânger exemplare uut 't verlieëje, laeze in de archiefpagina's van dieës website.


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

11 april 2021

V.V. de Rogstaekers deut mej aan de Regio Loterij Weert

Rogstaekers doon mej mét Regio Loterij

Lees meer

17 februari 2021

“Gy lompe Weertenaers weet gewis, dat dit heden was mynen vis”. Mét di-j wuuërd eindigtj de Rogstaekerslegende, woeë-aan de Wieërtenare eure beejnaam te dânke hebbe. Det de rog en Wieërt onlosmakelik mét elkaar zeen verbônge…

Ludieke sponsoractie van Sligro Wieërt

Lees meer

23 december 2020

Gruuëts prizzentieëre vae uch, in samewêrking met De Meijboom Kleding en kado atelier, oeës merchandisecollectie.   D’r zeen allerli-j artikele, wi-j slabbertjes en T-shirts, mer ouch raamstickers en zelfs môndkepkes mét ‘t logo van ‘t…

Wînkelwaar (merchandise)

Lees meer
Mieër noets