Gouwe Rogspeld vör Theo Nouwen

12 november 2021

 
Oppe 11e vanne 11e és de Gouwe Rogspeld uutgereiktj aan oeëze zieër gewaardieërdje Theo Nouwen.

Theo és lid sieër 1988 en daome-j 3 × 11 jaor actief lid van Stadsvastelaovendjvereîniging De Rogstaekers. Gedeurendje de aafgeloupe 33 jaore hieët hae hieël wat rolle binne de organisatie van de Wieërter vastelaovendj vervöldj. Op dit memênt és Theo as Schatbewaarder lid van ’t besteur.

Met ziene groeëte en lange staot van deênst és Theo ’t gewiête van de vereîniging. Gae kuntj ‘m vraoge waat dejjae wiltj, hae weit dék ’t ântwoeërd op alle vraoge. Vör al zien verdeênste és hae uuteraard al dékker gedecorieërdj. Zoeë és Theo Commandeur in de Orde van de Rog, draagtj hae de SLV Orde van Verdienste en és hae lid in de Orde van Oranje Nassau. En dit jaor és dao de unieke Gouwe Rogspeld aan towgeveugdj.

Vae wînse Theo van herte prefisiat en vae hoeëpe um nog hieël vol jaore in oeës midde te hebbe.


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

13 november 2021

De gepléndje festiviteite roôntelum de uutreiking van de Orde van de Gulden Humor op 26 en 27 november in Sporthal Bosseve gaon neet doeër. Dét hieët Stadsvastelaovendjvereîniging De Rogstaekers, as organisator, vandaag bekindj gemaaktj. De…

Gulden Humor gieët neet doeër op 26 en 27 november

Lees meer

25 oktober 2021

UPDATE 04-11-2021 Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers stéltj uutrooping nowwe Vorst uut. De droûm vanne vastelaovendj blieftj, mer vanwieëge de oploupendje coronaciêfers zölle de planne di-j gemaaktj zeen vör de oeëpening van de Wieërter vastelaovendj tot nader…

Uutrooping nowwe Vorst uutgestéldj

Lees meer

7 oktober 2021

UUTGESTELDJ  (Laesj heej mieër informatie) Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers prizzentieërtj de 6e Vorst van Wieërt De Wieërter vastelaovendj ontwaaktj weer Nao ángerhâlf jaor dörve vae weer te droûme van geschmînktje snoeëte, meziek in kefees en op…

6e Vorst vör de Rogstaekers

Lees meer
Mieër noets