Zoek
Sluit dit zoekvak.
Zoek
Sluit dit zoekvak.

Wichteroptocht 2024 met humor en völ zon

13-02-2024

De wichteroptocht haaj 't waer mej en det lokdje hieël wat minse nao de binnestad van Wieërt. En daodoeër koste zeuj geneête van 'n kluuërriêke optocht met völ humor en lôl. Neteurlik was de publieke belangstelling ouch 'ne opstaeker vör de daelnemers um alles uut de kast te hale. De schoeënste kop haaj Aivi van Gansewinkel, det mét "Vastelaovendj gaaitj mich waal" de kleine Gouwe Rog won. De Zûlvere Knoeëk ging nao de femiêlie Wehrens mét "Kiek oet! Vae hebbe 't Smileyvirus". 't Motto "Vae zitte in de put" van Nina en Karlijn Kusters leêverdje de Broonze Bakfiets op.

Frank Camp hieët hieël wat foto's van de Wichteroptocht gemaaktj. Di-j vingdje ónger de knop

De Priêze

Kleine Gouwe Rog
1. Aivi van Gansewinkel - Vastelaovendj gaaitj mich waal
2. Loet Rademakers - Waat unne kop

Zûlvere Knoeëk
1. Femiêlie Wehrens - Kiek oet! Vae hebbe 't Smileyvirus
2. VV de Batrave - Vae make d'r 'n bende van
3. Montessorischoeël - Vae gaon wi-j 'n raket!

Broonze Bakfiets
1. Nina en Karlijn Kusters - Vae zitte in de put.
2. Phil & Nout - Vreûger mét paerd en wage, noow 'ne kârt um op de rog te jage!
3. VV de Donderbieësjes - Vae vleege de vastelaovendj doeër