74e Rogstaekerspreens: Phil I

13 januari 2018

Nao aafloup vanne Gala Boonte Aovendj op zaoterdig 13 jannewarie és de 31-jaorige Phil Aspers doeër Vorst Stan geïnstallieërdj as Preens Phil I vanne Rogstaekers .

Phil, vör völ minse bekindj as lid van de Wieërter fieëstband Moerepetazie, zal d'r in dit super korte sezoen alles aan doon um di-j veer waeke onvergaetelik te make. Same met zien vriendin Nicole en zien adjudântegevolg gieët hae met völ meziek d'r tieëgenaan.

Hae hieët de "Orde van 't Vastelaovendjlidje" ingesteldj en gieët hieël Wieërt vuur oonger zien devies:

AS DE MEZIEK BEGINTJ TE SPUUËLE EN DE GLAZE KLÎNKE, GAON VAE D’R SAME EINE DRÎNKE!

 

 

.

2018.foto.02 Preens

Foto's: Loes Mennen


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

10 maart 2022

Dit jaor hieët V.V. de Rogstaekers, same met înkel kepélle, ’n aantal minse in ’t zönneke moôge zétte. Um verschillendje rieëje kriêge dieës minse inne aanloup nao de vastelaovendj van 2022 ’n bezeûkske van ‘n…

Serenades, Óngerscheidinge en Bloôme

Lees meer

22 februari 2022

Op zaoterdig 26 fibberwarie zeen alle wichter van Wieërt van hérte welkom op de jaorlikse Wichterfieëstmiddig in Kefee de Brouwer oppe Oelemêrrentj. Tösse 14:00 en 17:00 oor és de dânsvloer vör de jeugd. En det…

Zaoterdig 26-02: Wichterfieëstmiddig

Lees meer

19 februari 2022

Naodet de Jeugdpreens met adjedânte en gevolg exemplare van ’t Rogstèkerke haaje roondgebrachtj, woeërt ’t gezelschap doeër beiaardier Frank Steijns uutgenuuëdigdj um same met hem de trappe van de Martinustoeëre te beklumme. Zoeë kos ederein…

Beiaardconcert met Wieërter lidjes

Lees meer
Mieër noets