74e Rogstaekerspreens: Phil I

13 januari 2018

Nao aafloup vanne Gala Boonte Aovendj op zaoterdig 13 jannewarie és de 31-jaorige Phil Aspers doeër Vorst Stan geïnstallieërdj as Preens Phil I vanne Rogstaekers .

Phil, vör völ minse bekindj as lid van de Wieërter fieëstband Moerepetazie, zal d'r in dit super korte sezoen alles aan doon um di-j veer waeke onvergaetelik te make. Same met zien vriendin Nicole en zien adjudântegevolg gieët hae met völ meziek d'r tieëgenaan.

Hae hieët de "Orde van 't Vastelaovendjlidje" ingesteldj en gieët hieël Wieërt vuur oonger zien devies:

AS DE MEZIEK BEGINTJ TE SPUUËLE EN DE GLAZE KLÎNKE, GAON VAE D’R SAME EINE DRÎNKE!

 

 

.

2018.foto.02 Preens

Foto's: Loes Mennen


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

27 februari 2020

Vastelaovendj 2020 és d’r eine dae hieël wat minse nog lang zal huuëge. Organisatorisch hieët dit sezoen nogal wat extra wêrk mét zich mejgebrachtj. Zoeë moste nao ‘t wègkvalle van de vorst de noeëdige take…

‘t Woeëre drej daag um neet gaw mieër te vergaete..

Lees meer

25 februari 2020

Naodet op zoondig de groeëte optocht neet doeër kós gaon vanwieëge ‘t slechte waer, waas ‘t oppe maondjig gelökkig wat baeter roond de tiêd det de wichteroptocht mós gaon trekke. En det woeër te mêrke….

Wichteroptocht 2020: de priêze!

Lees meer

21 februari 2020

    Eder jaor hieët de groeëte Preens ‘n bezûndjer ontmoeting met emus. Dit jaor woeëre det Jules en Sebas van Aalst. De twieëling woeërt op 3 jannewarie van dit jaor geboeëre en és ‘ne…

Meet & Greet mét Jules en Sebas

Lees meer
Mieër noets