Beiaardversie Vastelaovendjlidje / Installatie Preense

3 februari 2018

Zaoterdig 3 fibberwarie hieët Rogstaekerspreens Phil I zien Vastelaovendjlidje op 'n bezûndjer meneer laote huuëre aanne minse inne binnestad van Wieërt.

Hae dieëj det vanaaf de toeëre van de St. Martinuskêrk, woeëbeej hae waerdje ongerstuuëndj doeër 't klokkespuuël van stadsbeiaardier Frank Steijns.

En nauweliks 'n paar oor later mochte hae en ziene vrînd Sep II de sluuëtels vanne stad in ontvangst neme tiêdes 'n gezellig fieëstje in 't stadhoês. Opper-OpperRogstaeker Jos Heijmans haaj ouch nog 'n cadeaurtje vör de Preens:
€ 1.111,12 vör de cd-actie

En beej de installatie kriêg Preens Phil I de sluuëtel op vuurwaarde det hae zien lidje ouch nog 'ne kieër zong in 't stadhoês:


Kliktj vör foto's vanne installatie op eîn vanne foto's heej-onger!


Tags: - - -

Kiektj ouch us beej:

26 augustus 2018

Weem weurtj ’t? Eder jaor braeke zich  ‘ne hieële houp minse de hersens oeëver de vraog: “Weem weurtj ‘t?” Weem moog straks uut hâng vanne Opper Opper Rogstaeker de sluuëtel in ontvangst neme en hieërse…

Preens raoje

Lees meer

4 november 2018

Zoondig 4 november és ‘t nummer ‘Vleegmesjien’  van Nick van Ham gekoeëze tot ‘t Wieërter Vastelaovenjlidje vör 2019. Det gebuuërdje tiedes de ieërste edite van ‘t WVLF in Theatercafé De Huiskamer. Van ‘t nummer op…

Nick van Ham wintj 1e WVLF

Lees meer

17 augustus 2018

D’r keumtj in Wieërt ‘n now Vastelaovendjlidjesfestival. Neet allein vör de stad, mer ouch vör Bosseve, Laor, Muuëlenakker, Beest, Luuëke, Groenewoud, Tungeler, Zwertbrook, Rooj, De He-j, Graaswînkel, Moesel en Kieëntj. Vorst Stan geuftj uutlègk: Vastelaovendj…

Now Vastelaovendjlidjesfestival

Lees meer
Mieër noets