Beiaardversie Vastelaovendjlidje / Installatie Preense

3 februari 2018

Zaoterdig 3 fibberwarie hieët Rogstaekerspreens Phil I zien Vastelaovendjlidje op 'n bezûndjer meneer laote huuëre aanne minse inne binnestad van Wieërt.

Hae dieëj det vanaaf de toeëre van de St. Martinuskêrk, woeëbeej hae waerdje ongerstuuëndj doeër 't klokkespuuël van stadsbeiaardier Frank Steijns.

En nauweliks 'n paar oor later mochte hae en ziene vrînd Sep II de sluuëtels vanne stad in ontvangst neme tiêdes 'n gezellig fieëstje in 't stadhoês. Opper-OpperRogstaeker Jos Heijmans haaj ouch nog 'n cadeaurtje vör de Preens:
€ 1.111,12 vör de cd-actie

En beej de installatie kriêg Preens Phil I de sluuëtel op vuurwaarde det hae zien lidje ouch nog 'ne kieër zong in 't stadhoês:


Kliktj vör foto's vanne installatie op eîn vanne foto's heej-onger!


Tags: - - -

Kiektj ouch us beej:

10 maart 2022

Dit jaor hieët V.V. de Rogstaekers, same met înkel kepélle, ’n aantal minse in ’t zönneke moôge zétte. Um verschillendje rieëje kriêge dieës minse inne aanloup nao de vastelaovendj van 2022 ’n bezeûkske van ‘n…

Serenades, Óngerscheidinge en Bloôme

Lees meer

25 februari 2022

Op dieënsdig 1 mieërt zal Jeugdpreens Sjoerd I d’r toch echt aan mótte geluive. Naodet hieël wat hermeniekes en kepelle ’s middigs ongetwiêfeldj vör de noeëdige meziek hebbe gezörgdj és ’t um 19:11 oor zoeë…

Dieënsdig 1 mieërt: Abdicatie

Lees meer

22 februari 2022

Op zaoterdig 26 fibberwarie zeen alle wichter van Wieërt van hérte welkom op de jaorlikse Wichterfieëstmiddig in Kefee de Brouwer oppe Oelemêrrentj. Tösse 14:00 en 17:00 oor és de dânsvloer vör de jeugd. En det…

Zaoterdig 26-02: Wichterfieëstmiddig

Lees meer
Mieër noets