Medalie ‘Kammeräödje’ uutgereiktj aan Jos Keersmaekers

31 januari 2020

Oppe Boonte Aovendj van donderdig 30 jannewarie hieët Jos Keersmaekers de draagmedalie opgespeldj gekriêge die huurtj beej de Orde van ’t Kammeräödje.

Sinds 1993 reike De Rogstaekers de Orde van ’t Kammeräödje uut. Dieës bezûndjer oongerscheiding, di-j huuëgstes eîne kieër per jaor wurtj towgekindj, és in het laeve gerope as bliêk van waardieëring vör minse di-j zich al jaore (en dèk oppe achtergroond) verdeenstelik hebbe gemaaktj vör de Wieërter vastelaovendj en de Rogstaekers in 't bezûndjer.

Jos Keersmaekers és al sinds jaor en daag 'n stille kracht achter de schêrme. Beej evenemênte kân altiêd 'n beroop op hem waere gedaon as 't gieët um kaartcontrole en mûnteverkoup.  Zo hieët hae zich oonger ângere ingezatte vör 't Rogstaekerspaviljoen, de Gulden Humor, het Fieëst oppe Mêrrentj en de concerte van Harry en de Gebroeëke Zwiêgelkes.

In november 2019 hieët hae al de beeejbehuuërendje oorkonde gekriêge, toen hae as vreejwilliger aane gang waas beej ’t Huis van Nicolaas.


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

17 februari 2020

Tiêdus de installatie van de Preense in ‘t stadhoês op 16 fibberwarie 2020 waerdje de beneuming bekindj gemaaktj van Peter Wulms tot Groeët-Offeseer in de Orde van de Rog. Peter és sinds 1998 lid van…

Peter Wulms: Groeët-Offeseer

Lees meer

17 februari 2020

Op zoondig 16 fibberwarie 2020 woeërte oeës Preense geïnstallieërdj in ‘t stadhoês aane Wilhelminasingel. Vuuëraafgegânge doeër Huppelpupkes, Jeugdraod en de volledige Rogstaekersvereîniging koeëme de Hoeëghede van de groeëte trap aaf. Ze waerdje dao opgewachtj doeër…

Tim I en Rens I aan de macht

Lees meer

9 februari 2020

Zaoterdig 8 fiberwarie ging Ziene Hoeëgheid Preens Tim I op uutnuuëdiging van de Optocht Kemissie op bezeuk beej diverse bawwers van groeëte wages vör de Wieërter optocht. Eder jaor waere dieës vereîniginge mieërdere kieëre bezochtj…

Wages kieke mét Preens Tim I

Lees meer
Mieër noets