Medalie ‘Kammeräödje’ uutgereiktj aan Jos Keersmaekers

31 januari 2020

Oppe Boonte Aovendj van donderdig 30 jannewarie hieët Jos Keersmaekers de draagmedalie opgespeldj gekriêge die huurtj beej de Orde van ’t Kammeräödje.

Sinds 1993 reike De Rogstaekers de Orde van ’t Kammeräödje uut. Dieës bezûndjer oongerscheiding, di-j huuëgstes eîne kieër per jaor wurtj towgekindj, és in het laeve gerope as bliêk van waardieëring vör minse di-j zich al jaore (en dèk oppe achtergroond) verdeenstelik hebbe gemaaktj vör de Wieërter vastelaovendj en de Rogstaekers in 't bezûndjer.

Jos Keersmaekers és al sinds jaor en daag 'n stille kracht achter de schêrme. Beej evenemênte kân altiêd 'n beroop op hem waere gedaon as 't gieët um kaartcontrole en mûnteverkoup.  Zo hieët hae zich oonger ângere ingezatte vör 't Rogstaekerspaviljoen, de Gulden Humor, het Fieëst oppe Mêrrentj en de concerte van Harry en de Gebroeëke Zwiêgelkes.

In november 2019 hieët hae al de beeejbehuuërendje oorkonde gekriêge, toen hae as vreejwilliger aane gang waas beej ’t Huis van Nicolaas.


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

25 februari 2020

Naodet op zoondig de groeëte optocht neet doeër kós gaon vanwieëge ‘t slechte waer, waas ‘t oppe maondjig gelökkig wat baeter roond de tiêd det de wichteroptocht mós gaon trekke. En det woeër te mêrke….

Wichteroptocht 2020: de priêze!

Lees meer

17 februari 2020

Tiêdus de installatie van de Preense in ‘t stadhoês op 16 fibberwarie 2020 waerdje de beneuming bekindj gemaaktj van Peter Wulms tot Groeët-Offeseer in de Orde van de Rog. Peter és vanaaf 1998 lid van…

Peter Wulms: Groeët-Offeseer

Lees meer

22 februari 2020

Wieëges de slechte waersvuuërspellinge hieët Stadsvastelaovendjvereiniging de Rogstaekers besloeëte um de “Groeëte Rogstaekersoptocht” van zoondig 23 fibberwarie aanstaondje aaf te gelaste. Doeër de groeëte inspanninge van optochtdaelnemers, vreejwilligers en organisâsie és dit ‘n zwaor en…

Letste noets: OPTOCHT AAFGELASJ!

Lees meer
Mieër noets