Uutroping Stadspreens live oppe tillevies

21-01-2020

Uitrope900x900

Ouch dit jaor wurtj de uutroping rechtstreeks uutgezonde. Same mét Special Events Productions (s-e-p), WeertFM en ‘t Munttheater verzörge De Rogstaekers op zaoterdig 25 jannewarie vanaaf 22:45 oor ’n programma vanuut ’t theater. Ieërst kiektj Iris van der Zanden same mét aod-preens Frank II trök op ’t Vastelaovendjsezoen 2019, woeënao dejje kuntj kieke nao Lars Lambers. Dae hieët inne binnestad aan passânte gevraogdj weem det zeuj deenke, det de nowwe Stadspreens wurtj. En dan ésj zoeë wiêt: de live bekindjmaking vanne nowwe Preens. Dit programma wurtj nog twieë kieër herhaaldj op WeertFM: ’s nachts um 01:00 oor en zoondiggemiddig um 13:00 oor nao aafloup van ’t programma “Dao gaon vae weer”.

De live uutroping kân waere bekiêke via ‘t  tv-kanaal van WeertFM (kabel: Ziggo 40; glasvezel: KPN 1417 of oeëverige kanale 2064).

Ouch de lokale media WeertdeGekste en Midden Limburg Actueel zende de live uitroping via hun kanale uut, wi-j ouch de Facebookpagina en de website van de Rogstaekers zelf. 
Op zoondig 26 jannewarie wurtj nao afloup van de Boonte Femiêlie Middig de nowwe Rogstaekers Jeugdpreens uutgerope. ‘n Samevatting van dieës uutroping kujje saoves um ’n oor of zieëve bekieke op de Facebookpagina van VV de Rogstaekers.