Silvester en Marjan: Broêdspaar 2020

10 februari 2020

2020-02-10-Boorebal_058

 

Naodet in de aafgeloupe daag al de getuûge, de aojers van de broêd en de aojers van de broêdegom bekindj zeen gemaaktj, woeër 't vandaag eindelik zoeë wiêt: 't vuuërstelle van de echte hoeëfdpersoeëne van 't Boorebâl. Vanwieëge 't slechte waer woeër men uutgewieëke nao de foyer van 't Munttheater. Roond de klok van hâlf acht kriêge de aanwieëzige te huuëre det Marjan van Hoef-Verstappen, dochter van Marion Biermans en Jan vanne Bakker, vör eîne aovendj de broêd zow zeen van Silvester Vleeshouwers, zoeën van Jacques van Vester van Spijk Merketrien en van Anneliet van Maan Dohmen uut Herkenbosch.

Zieëne Dorstlustige Hoeëgheid Preens Tim I, in ânger jaore zelf 'ne begenadigdje huweliksvoltrekker, mocht noow same met menieër Pestoeër 't stel in de onecht verbînge. Heejnao trok 't hieële gezelschap nao De Apostel inne Bieëkstraot, woeë edereîn 't boorebroêdspaar 'n hèndje kos schödde. Nao aafloup van dieës receptie ginge de broêloftgangers en de oeëverige gaste nao verschillendje kefees um mieërdere kieëre 'ne toost uut te brînge op 't paar, det van te vuuëre wist, det de "huwelikse staot" um 12 oor 's nachts wieër aafgeloupe zow zeen.

Mieër informatie oeëver broêdspaar, aojers van wieërskânte en de getuûge vingdje oppe pagina van 't Boorebâl zelf!


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

20 februari 2020

Heej ‘n oeëverzichtje van waat uch de kaomendje vastelaovendj te wachte stieët. ‘t Waat, woeë en wannieër van Veer Daag Vastelaovendj in ‘ne noeëtedop. Mét de muuëgelikheid um doeër te klikke. Zaoterdig 22-02-2020 19:00 oor…

Vastelaovendj in ‘ne Noeëtedop

Lees meer

20 februari 2020

Op zoondig 23 fibberwarie trektj vanaaf 13:30 oor de Groeëte Rogstaekersoptocht oeëver de Wieërter singels. De doêzendje kiekers naeve de kânt zeen ouch noow wieër verzieëkerdj van ‘n kluuërriêk spektakel mét prachtige creaties en völ…

Alles oeëver de Groeëte Rogstaekersoptocht: AAFGELASJ!

Lees meer

9 februari 2020

Zaoterdig 8 fiberwarie ging Ziene Hoeëgheid Preens Tim I op uutnuuëdiging van de Optocht Kemissie op bezeuk beej diverse bawwers van groeëte wages vör de Wieërter optocht. Eder jaor waere dieës vereîniginge mieërdere kieëre bezochtj…

Wages kieke mét Preens Tim I

Lees meer
Mieër noets