Silvester en Marjan: Broêdspaar 2020

10 februari 2020

2020-02-10-Boorebal_058

 

Naodet in de aafgeloupe daag al de getuûge, de aojers van de broêd en de aojers van de broêdegom bekindj zeen gemaaktj, woeër 't vandaag eindelik zoeë wiêt: 't vuuërstelle van de echte hoeëfdpersoeëne van 't Boorebâl. Vanwieëge 't slechte waer woeër men uutgewieëke nao de foyer van 't Munttheater. Roond de klok van hâlf acht kriêge de aanwieëzige te huuëre det Marjan van Hoef-Verstappen, dochter van Marion Biermans en Jan vanne Bakker, vör eîne aovendj de broêd zow zeen van Silvester Vleeshouwers, zoeën van Jacques van Vester van Spijk Merketrien en van Anneliet van Maan Dohmen uut Herkenbosch.

Zieëne Dorstlustige Hoeëgheid Preens Tim I, in ânger jaore zelf 'ne begenadigdje huweliksvoltrekker, mocht noow same met menieër Pestoeër 't stel in de onecht verbînge. Heejnao trok 't hieële gezelschap nao De Apostel inne Bieëkstraot, woeë edereîn 't boorebroêdspaar 'n hèndje kos schödde. Nao aafloup van dieës receptie ginge de broêloftgangers en de oeëverige gaste nao verschillendje kefees um mieërdere kieëre 'ne toost uut te brînge op 't paar, det van te vuuëre wist, det de "huwelikse staot" um 12 oor 's nachts wieër aafgeloupe zow zeen.

Mieër informatie oeëver broêdspaar, aojers van wieërskânte en de getuûge vingdje oppe pagina van 't Boorebâl zelf!


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

10 maart 2022

Dit jaor hieët V.V. de Rogstaekers, same met înkel kepélle, ’n aantal minse in ’t zönneke moôge zétte. Um verschillendje rieëje kriêge dieës minse inne aanloup nao de vastelaovendj van 2022 ’n bezeûkske van ‘n…

Serenades, Óngerscheidinge en Bloôme

Lees meer

22 februari 2022

Op zaoterdig 26 fibberwarie zeen alle wichter van Wieërt van hérte welkom op de jaorlikse Wichterfieëstmiddig in Kefee de Brouwer oppe Oelemêrrentj. Tösse 14:00 en 17:00 oor és de dânsvloer vör de jeugd. En det…

Zaoterdig 26-02: Wichterfieëstmiddig

Lees meer

19 februari 2022

Naodet de Jeugdpreens met adjedânte en gevolg exemplare van ’t Rogstèkerke haaje roondgebrachtj, woeërt ’t gezelschap doeër beiaardier Frank Steijns uutgenuuëdigdj um same met hem de trappe van de Martinustoeëre te beklumme. Zoeë kos ederein…

Beiaardconcert met Wieërter lidjes

Lees meer
Mieër noets