UPDATE: Boorebâl verplaatsj nao Munttheater

8 februari 2020

Maondjig 10 fibberwarie vingtj ’t traditionele Boorebâl plaats inne Wieërter binnestad. De waersvörspellingen zeen neet roeëskluuërig en d’r és raengel en storm op komst. Uut vuuërzörg és de broêloft daorum verplaatsj vanne Mêrrentj nao de foyer van ’t Munttheater.

Vanaaf 19:00 oor és de foyer geoeëpendj en és ederein van herte welkom. Um 19:30 startj heej de sirremonie en zal ’t boorebroêdspaar van 2020 bekindj gemaaktj waere. Daonao waere ze doeër de daeke en doeër Stadspreens Tim I inne onecht verboonge. Aansloeëtendj aane broêloft trektj ’t gezelschap de stad in en zal heel inkel kefees aandoon.

Vuuëraafgaondj aane broêloft kan d’r op diverse plaatse inne stad booremoos waere gegaete. Gedeurendje de aovendj beeje inkel kefees schoeën artiesteprogramma’s en ésj fieëst inne stad. Um 0:00 oor zal ’t broêdspaar weer waere ontbônge.


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

17 februari 2020

Tiêdus de installatie van de Preense in ‘t stadhoês op 16 fibberwarie 2020 waerdje de beneuming bekindj gemaaktj van Peter Wulms tot Groeët-Offeseer in de Orde van de Rog. Peter és vanaaf 1998 lid van…

Peter Wulms: Groeët-Offeseer

Lees meer

17 februari 2020

Op zoondig 16 fibberwarie 2020 woeërte oeës Preense geïnstallieërdj in ‘t stadhoês aane Wilhelminasingel. Vuuëraafgegânge doeër Huppelpupkes, Jeugdraod en de volledige Rogstaekersvereîniging koeëme de Hoeëghede van de groeëte trap aaf. Ze waerdje dao opgewachtj doeër…

Tim I en Rens I aan de macht

Lees meer

10 februari 2020

  Naodet in de aafgeloupe daag al de getuûge, de aojers van de broêd en de aojers van de broêdegom bekindj zeen gemaaktj, woeër ‘t vandaag eindelik zoeë wiêt: ‘t vuuërstelle van de echte hoeëfdpersoeëne…

Silvester en Marjan: Broêdspaar 2020

Lees meer
Mieër noets