In Memoriam: John van Hoef

13 oktober 2020

201009-JohnvanHoef-2013-4

 

Op 9 oktoeëber hebbe vae ’t trieste bericht ontvânge det oeës ‘Kammeräödje’ John van Hoef os plotseling és ontvalle.
John woor ‘ne mins dae zich jaorelânk met völ passie hieët ingezatte vör de Wieërter vastelaovendj in ’t algemein en Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers in ’t bezûndjer.

Of ’t noow ging um ’t versjawwe van decorstökke tiêdes oeës Boonte Aovendje of ’t ri-jje vanne Jeugdpreensewage,
niks woor John te völ. Vör al zien verdeênste és John in 2013, same met z’n broor Peter, geieërdj met de ‘Orde van ’t Kammeräödje’. Vae verleêze in John ‘ne échte kammeraod en wînse zien breûrs, zöster, femiêlie en vrînde hieël völ stêrkdje beej dit groeët verleês.


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

29 oktober 2020

  As gevôlg vanne aangeschêrpdje Coronamaotregele wûrtj ‘t vastelaovendjsezoen van 2020-2021 in Wieërt nog wiêter uutgeklédj. Begin oktoeëber maakdje Stadsvastelaovendjvereîniging De Rogstaekers bekindj dét alle groeëte, traditionieël evenemênte ‘t kaomendj sezoen neet doeër zölle gaon….

Rogstaekers schale vastelaovendjsezoen nog wiêter trök

Lees meer

2 oktober 2020

‘t Veûr mót bliêve börre: Waal Stadspreense in Wieërt, echter gein traditionieël activiteite Noow Corona de wéreldj in z’n greep hieët, és de Vastelaovendj wi-j vae gewindj zeen um dae te veêre zieëker neet realistisch….

Knouwel en plezeer, op ’n ânger meneer

Lees meer

10 september 2020

  Béste vastelaovendjvrînde, Noow de zoeëmer op z’n indj luiptj kaome d’r stieëds mieër vraoge oeëver de vastelaovendj van 2020-2021. Des ’n good teîke, want det wiltj zégke det de vastelaovendj laeftj en os bieëzig…

Noets oeëver Vastelaovendj 2021

Lees meer
Mieër noets