In Memoriam: John van Hoef

13 oktober 2020

201009-JohnvanHoef-2013-4

 

Op 9 oktoeëber hebbe vae ’t trieste bericht ontvânge det oeës ‘Kammeräödje’ John van Hoef os plotseling és ontvalle.
John woor ‘ne mins dae zich jaorelânk met völ passie hieët ingezatte vör de Wieërter vastelaovendj in ’t algemein en Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers in ’t bezûndjer.

Of ’t noow ging um ’t versjawwe van decorstökke tiêdes oeës Boonte Aovendje of ’t ri-jje vanne Jeugdpreensewage,
niks woor John te völ. Vör al zien verdeênste és John in 2013, same met z’n broor Peter, geieërdj met de ‘Orde van ’t Kammeräödje’. Vae verleêze in John ‘ne échte kammeraod en wînse zien breûrs, zöster, femiêlie en vrînde hieël völ stêrkdje beej dit groeët verleês.


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

10 maart 2022

Dit jaor hieët V.V. de Rogstaekers, same met înkel kepélle, ’n aantal minse in ’t zönneke moôge zétte. Um verschillendje rieëje kriêge dieës minse inne aanloup nao de vastelaovendj van 2022 ’n bezeûkske van ‘n…

Serenades, Óngerscheidinge en Bloôme

Lees meer

25 februari 2022

Op dieënsdig 1 mieërt zal Jeugdpreens Sjoerd I d’r toch echt aan mótte geluive. Naodet hieël wat hermeniekes en kepelle ’s middigs ongetwiêfeldj vör de noeëdige meziek hebbe gezörgdj és ’t um 19:11 oor zoeë…

Dieënsdig 1 mieërt: Abdicatie

Lees meer

20 februari 2022

Op zoondig 20 fibberwarie 2022 kriêg Sjoerd I de sluuëtel van ’t stadsachterpörtje uutgereiktj doeër börgemeister Raymond Vlecken. Det gebuuërdje oppe trappe van ’t aod stadhoês oppe Mêrrentj. Aansloêtendj mocht oeëze Jeugdpreens nog hieël wat…

Sluuëteloeëverdracht Jeugdpreens Sjoerd I

Lees meer
Mieër noets